Preminuo prof. Josip Deželjin
Ponedjeljak, 10.04.2017.

ponedjeljak, 10. travnja 2017.

Raniji rektor Sveučilišta u Rijeci prof. emerit. dr. sc. Josip Deželjin preminuo je u subotu u Zagrebu u 97. godini života. U svojoj dugoj znanstvenoj karijeri profesor Deželjin obnašao je niz funkcija, među kojima je i dekanska funkcija riječkog Ekonomskog fakulteta.

Napisao je više od 400 stručnih i znanstvenih radova na oko 15.000 stranica, 16 knjiga, 30 referata iznesenih na međunarodnim znanstvenim skupovima i više od 100 objavljenih znanstvenih članaka. Jedan je od utemeljitelja Pravnog fakulteta, Ekonomskog fakulteta i Sveučilišta u Rijeci te utemeljitelj Zajednice sveučilišta u Hrvatskoj, čiji je bio i prvi predsjednik.

Ispraćaj iz Zagreba bit će održan u srijedu, 12. travnja 2017. u 11.30 sati s krematorija na Mirogoju.

Komemoracija će biti održana u Rijeci u utorak, 18. travnja 2017. u 11 sati u Auli Magni Rektorata Sveučilišta u Rijeci.

Pogreb će uslijediti istoga dana, 18. travnja u 17 sati na groblju sv. Eufemije na otoku Rabu.

Javni poziv

Sveučilište u Rijeci objavljuje Javni poziv za podnošenje prijava za dodjelu sredstava iz Fonda za potpicanje poduzetništva i partnersko povezivanje s gospodarstvom. Javni poziv je trajno otvoren, do iskorištenja sredstava. Prijave, kao i dodatni upiti šalju se na fonduniri@uniri.hr, a rokovi za podnošenje prijava su 15. rujna i 1. prosinca 2017.

KRITERIJI ZA OCJENJIVANJE          ZAHTJEV - ULAGANJE          ZAHTJEV - KREDIT

UNIRI Web Shop