Social Ontology Symposium
Petak, 19.05.2017.

petak, 19. svibnja 2017.

U organizaciji Centra za napredne studije jugoistočne Europe (CAS SEE) Sveučilišta u Rijeci u ponedjeljak i utorak, 22. i 23. svibnja 2017. na Filozofskom fakultetu na Kampusu Sveučilišta u Rijeci bit će održan godišnji znanstveni skup o društvenoj ontologiji pod nazivom Contemporary Philosophical Issues: Social Ontology Symposium.

Na otvorenju simpozija, u ponedjeljak, 22. svibnja 2017. u dvorani 006 Filozofskog fakulteta (Sveučilišna avenija 4),  pozdravne govore održat će rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić-Samaržija i direktor IFDT-a Sveučilišta u Beogradu i direktor CAS-SEE-a prof. dr. sc. Petar Bojanić.

Simpozij se nastavlja predavanjem na temu The Structure of Human Society američkog filozofa Johna Searla, professora emeritusa Sveučilišta u Kaliforniji, Berkeley, s početkom u 10 sati dvorani 006 Filozofskog fakulteta.

Dvodnevni program međunarodnog simpozija nastavlja se uz izlaganja: Maurizija Ferrarisa, Jennifer Hudin, Tomoyukija Yamade, Nenada Miščevića, Abigail Klassen, Paola de Lucija, Bojana Borstnera, Michael Vlericka, Lorenza Passerinija Glazele, Borana Berčića, Giuseppea Lorinija, Edoarda Fregonesea, Zvonimira Šikića, Edoarda Fregonesea, Nenada Smokrovića, Matije Lukača, Marka Luke Zubčića, Leonarda Pektora, Denisa Paušića, Davida Grčkog, Ive Bubalo, Alice Borghi, Miljane Milojević, Guglielma Feisa, Aleksandra Šušnjara, Kristine Lekić, Benedikta Peraka, Matjaža Potrča, Marije Matuszkiewicz, Olge Markač, Nenada Smokrovića, Imke Maessen i Danila Šustera.

Predavanja će se održavati paralelno u prostorijama 401, 402 i 006

Detaljan raspored predavanja možete pronaći na mrežnim stranicama Centra.

Simpozij organizira Odsjek za filozofiju Filozofskog fakulteta u Rijeci, u suradnji s Centrom za napredne studije jugoistočne Europe Sveučilišta u Rijeci (CAS-SEE), Hrvatskim društvom za analitičku filozofiju, Poslijediplomskim znanstvenim doktorskim studijem Filozofija i suvremenost Sveučilišta u Rijeci, LabOnt – Odsjekom za filozofiju Sveučilišta u Torinu te Institutom za filozofiju i društvenu teoriju Sveučilišta u Beogradu.