Svjetski centar izvrsnosti
Četvrtak, 29.06.2017.

četvrtak, 29. lipnja 2017.

U Ljubljani je od 29. 5. do 2. 6. 2017. održan 4. World Landslide Forum Advancing Culture of Living with Landslides u organizaciji International Consortium on Landslides (ICL), međunarodne organizacije sa sjedištem u Kyotu, Japan, koja okuplja 72 organizacije iz 23 zemlje.

Na Forumu je sudjelovalo preko 500 znanstvenika iz 51 zemlje. Znanstvenici sa Katedre za geotehniku Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci objavili su na Forumu ukupno 12 radova u koautorstvu i održali 6 prezentacija.

Hrvatska grupa za klizišta koja se sastoji od znanstvenika s Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci proglašena je Svjetskim centrom izvrsnosti za umanjenje opasnosti od klizišta Međunarodnog konzorcija za klizišta za period od 2017. do 2020. Prof. dr. sc. Željko Arbanas izabran je za potpredsjednika za publikacije Međunarodnog konzorcija za klizišta za period od 2018. do 2020 godine.

Javni poziv

Sveučilište raspisuje ''Projektor'' - Natječaj za idejna rješenja ''Toga, lanac i suveniri - 45 godina Sveučilišta u Rijeci''. Natječaj je podjeljen u dvije kategorije, a rokovi za prijave su 31. ožujka (za idejna rješenja suvenira) te 18. svibnja 2018. (za idejna rješenja togi i lanca).

Javna rasprava

Trenutno nema otvorenih javnih rasprava.

Razvoj istraživačke infrastrukture na Kampusu

• Znanstvena oprema RISK