Svjetski centar izvrsnosti
Četvrtak, 29.06.2017.

četvrtak, 29. lipnja 2017.

U Ljubljani je od 29. 5. do 2. 6. 2017. održan 4. World Landslide Forum Advancing Culture of Living with Landslides u organizaciji International Consortium on Landslides (ICL), međunarodne organizacije sa sjedištem u Kyotu, Japan, koja okuplja 72 organizacije iz 23 zemlje.

Na Forumu je sudjelovalo preko 500 znanstvenika iz 51 zemlje. Znanstvenici sa Katedre za geotehniku Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci objavili su na Forumu ukupno 12 radova u koautorstvu i održali 6 prezentacija.

Hrvatska grupa za klizišta koja se sastoji od znanstvenika s Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci proglašena je Svjetskim centrom izvrsnosti za umanjenje opasnosti od klizišta Međunarodnog konzorcija za klizišta za period od 2017. do 2020. Prof. dr. sc. Željko Arbanas izabran je za potpredsjednika za publikacije Međunarodnog konzorcija za klizišta za period od 2018. do 2020 godine.

Javna rasprava

Na temelju Odluke Senata Sveučilište u Rijeci sa 6. sjednice održane 17. listopada 2017. godine tekst prijedloga Pravilnika o stegovnoj odgovornosti nastavnika i suradnika Sveučilišta u Rijeci stavlja se na javnu raspravu koja je otvorena zaključno do 16. studenog 2017. godine.

Javni poziv

Sveučilište u Rijeci objavljuje Javni poziv za podnošenje prijava za dodjelu sredstava iz Fonda za potpicanje poduzetništva i partnersko povezivanje s gospodarstvom. Javni poziv je trajno otvoren, do iskorištenja sredstava. Prijave, kao i dodatni upiti šalju se na fonduniri@uniri.hr, a rokovi za podnošenje prijava su 15. rujna i 1. prosinca 2017.

KRITERIJI ZA OCJENJIVANJE          ZAHTJEV - ULAGANJE          ZAHTJEV - KREDIT

UNIRI Web Shop