Transfuzijska medicina
Petak, 30.06.2017.

petak, 30. lipnja 2017.

Jučer, 29. lipnja 2017. na Kampusu Sveučilišta u Rijeci, a povodom 30. obljetnice osnutka Zavoda za transfuzijsku medicinu Kliničkog bolničkog centra Rijeka, održana je znanstvena tribina pod nazivom ''Značaj transfuzijske medicine u kliničkoj praksi''.

Tribinu su organizirali: Zavod za biomedicinske znanosti Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, Klinički bolnički centar Rijeka, Medicinski fakultet Sveučilišta u Rijeci i Hrvatski liječnički zbor – Podružnica Rijeka.

Uvodnu riječ dao je akademik Daniel Rukavina, predstojnik Zavoda za biomedicinske znanosti, zahvalio suorganizatorima te posebno zahvalio prof. dr. sc. Kseniji Vujakliji Stipanović umirovljenoj profesorici Medicinskoga fakulteta, prvoj i dugogodišnjoj pročelnici Katedre za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku.

Po odlasku u mirovinu prof Vujakliju Stipanović nasljuđuje prof. dr. sc. Sanja Balen, koja funkciju pročelnice obnaša i danas. Prof. Balen pozdravila je prisutne u ime Zavoda i Katedre i naglasila kako je zapravo transfuzija u Rijeci počela još davne 1946. kada je dr. Finderle obavio prvu dokumentiranu transfuziju u Riječkome rodilištu.

U ime primorsko-goranskog župana Zlatka Komadine skup je pozdravila izv. prof. dr. sc. Đulija Malatestinić. dr. med., pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo Primorsko-goranske županije. U ime gradonačelnika Rijeke mr. sc. Vojka Obersnela skup je pozdravio zamjenik gradonačelnika doc. prim. dr. sc. Nikola Ivaniš, dr. med., a u ime ravnatelja Kliničkog bolničkog centra Rijeka prof. dr. sc. Davora Štimca, dr. med. obratila se zamjenica ravnatelja prof. dr. sc. Nives Jonjić, dr. med. Ispred Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci obratio se dekan prof. dr. sc. Tomislav Rukavina, dr. med. U ime rektorice Sveučilište u Rijeci prof. dr. sc. Snježane Prijić Samaržije prisutnima se obratio prorektor za znanost Sveučilišta u Rijeci izv. prof. dr. sc. Alen Ružić, dr. med te istaknuo: ''Posebne zahvale idu akademiku Rukavini koji je uvijek spreman pomoći mlađem kolegama, posebice u organizaciji ovakvih tribina. Čestitke i još puno uspješnih godina prof. Balen, koja nježnom, a istovremeno čvrstom rukom već godinama uspješno rukovodi ovim Zavodom''.

Po završetku pozdravnih govora, prof. Balen otvorila je službeno tribinu te su sudionici nastavili s radom.

Javni poziv

Sveučilište u Rijeci objavljuje Javni poziv za podnošenje prijava za dodjelu sredstava iz Fonda za potpicanje poduzetništva i partnersko povezivanje s gospodarstvom. Javni poziv je trajno otvoren, do iskorištenja sredstava. Prijave, kao i dodatni upiti šalju se na fonduniri@uniri.hr, a rokovi za podnošenje prijava su 15. rujna i 1. prosinca 2017.

KRITERIJI ZA OCJENJIVANJE          ZAHTJEV - ULAGANJE          ZAHTJEV - KREDIT

UNIRI Web Shop