Baltazar na Trsatskoj gradini
Ponedjeljak, 04.09.2017.

ponedjeljak, 4. rujna 2017.

Danas, 4. rujna 2017. u podne je na riječkome Korzu održana konferencija za medije na kojoj je najavljena manifestacija ''Baltazar na Gradini''. Manifestacija se održava u sklopu ''Ljeta na Gradini'' u suradnji sa Sveučilištem u Rijeci, a ove će godine biti održana sutra, u utorak, 5. rujna 2017. s početkom u 18 sati.

Ulaz je slobodan.

Događanje su najavili: organizator ''Ljeta na Gradini'' Vedran Babić, voditeljica programa ''Baltazar'' Sabina Frlan, savjetnik rektorice za transfer tehnologije prof. dr. sc. Zdravko Lenac, glasnogovornica Sveučilišta u Rijeci Elvira Marinković Škomrlj, kao i sam ''profesor Baltazar''.

Činjenica da je upravo Rijeka poslužila kao jedna od inspiracija prilikom osmišljavanja popularnog animiranog filma ''profesor Baltazar'', poslužila je kao inspiracija za osmišljavanje ovoga događaja.

Sveučilište u Rijeci treću godinu zaredom sudjeluje u ovoj manifestaciji, s ciljem popularizacije znanosti, posebno među generacijama osnovnoškolskoga uzrasta, kao i prezentacije znanstvenih tema prilagođenih svakodnevici. Tako na jedan dan Gradina postaje ''znanstveni centar'' u kojem predavačice i predavači sa Sveučilišta u Rijeci donose znanstvene teme na zanimljiv i inovativan način.

Na nekoliko atraktivnih lokacija Trsatske gradine bit će održana predavanja i radionice, interaktivne demonstracije, edukativno-prezentacijski sadržaji te brojne aktivnosti za one najmlađe.

U prostoru spilje posjetitelji će moći pogledati animirani film ''Profesor Baltazar'', na ulazu u Trsatsku gradinu predstaviti će se Jadran galenski laboratorij d. d. sa svojim edukativnim kutkom, a za one najmlađe tu će biti i Zemlja zabave - ludi laboratorij.

S posjetiteljima će se cijelo vrijeme družiti i sam ''profesor Baltazar''. Manifestacija je namijenjena svima - odraslima koji su zainteresirani za zanimljive znanstvene teme, mladima koji svijet znanosti tek otkrivaju, ali i djeci kojoj se na ovakav način mogu približiti znanstveni sadržaji.

Detaljan program možete pročitati na mrežnim stranicama ''Ljeta na Gradini''.

Javni poziv

Sveučilište u Rijeci objavljuje Javni poziv za podnošenje prijava za dodjelu sredstava iz Fonda za potpicanje poduzetništva i partnersko povezivanje s gospodarstvom. Javni poziv je trajno otvoren, do iskorištenja sredstava. Prijave, kao i dodatni upiti šalju se na fonduniri@uniri.hr, a rokovi za podnošenje prijava su 15. rujna i 1. prosinca 2017.

KRITERIJI ZA OCJENJIVANJE          ZAHTJEV - ULAGANJE          ZAHTJEV - KREDIT

UNIRI Web Shop