Prijam kod rektorice
Utorak, 19.09.2017.

utorak, 19. rujna 2017.

Rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija primila je na Rektoratu skupinu profesora i znanstvenika uključenih u znanstveno-istraživački projekt "Bilateralno jačanje institucija u cilju postizanja vodećih uloga u području autentičnosti pčelinjih proizvoda", dobivenog na Natječaju za sufinanciranje bilateralnih hrvatsko-srpskih znanstvenoistraživačkih projekata za 2016. i 2017. godinu. Naglašeno je kako se projektom koji zajednički provode riječki Medicinski fakultet i Kemijski fakultet Sveučilišta u Beogradu, obrađuju teme od najvećeg interesa za razvoj pčelarske proizvodnje i razumijevanja sastava pčelinjih proizvoda, a što je rezultiralo visokim znanstvenim dosegom i objavom rezultata istraživanja u nekoliko prestižnih znanstvenih časopisa. Razmotreni su daljnji oblici buduće suradnje, a posebice u svijetlu zajedničkih nastupa na budućim natječajima za znanstveno-istraživačke projekte Europske unije kao i mogućnost pridruživanja Sveučilišta u Rijeci inicijativi za uspostavu regionalne platforme doktorskih studija.

Sastanku na Rektoratu nazočili s
u:

• prof. dr. sc. Živoslav Tešić, redoviti profesor Kemijskog fakulteta u Beogradu i prorektor za znanost  Sveučilišta u Beogradu

• prof. dr. sc. Dušanka Milojković Opsenica, pročelnica Katedre za analitičku kemiju i redovita profesorica Kemijskog fakulteta u Beogradu

• Dejan Opsenica, znanstveni savjetnik na Institutu za kemiju, tehnologiju i metalurgiju Sveučilišta u Beogradu
  • doc. dr.s c. Darija Vukić Lušić, docentica Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i voditeljica Odjela mikrobiologije okoliša, Nastavnog zavoda za javnozdravstvo Primorsko-goranske županije
  • Branko Vidmar, predsjednik Upravnog vijeća Hrvatskog pčelarskog instituta u Kastvu
  • doc. dr. sc. Dražen Lušić, docent na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, voditelj projekta ''Bilateralno jačanje institucija u cilju postizanja vodećih uloga u području autentičnosti pčelinjih proizvoda''

U ime Sveučilišta domaćina gostujuće je profesore primila rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija u pratnji suradnica: prof. dr. sc. Sanje Barić, prorektorice za studije i studente te prof. dr. sc. Nevenke Ožanić, pomoćnice rektorice za strateške infrastrukturne projekte na Kampusu.