Rektorska konferencija
Srijeda, 04.10.2017.

srijeda, 4. listopada 2017.

Prorektorica za studije i studente prof. dr. sc. Sanja Barić i prorektor za znanost izv. prof. dr. sc. Alen Ružić sudjelovali su u subotu, 30. rujna 2017. na Rektorskoj konfereciji Alpe-Adria (Alps-Adria Rectors Conference - AARC) na drugom Godišnjem sastanku Znanstvenog savjeta, održanom na Sveučilištu u Trstu.

Rektorska konferencija broji 47 članica iz: Albanije, Austrije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Njemačke, Madžarske, Italije, Srbije i Slovenije.

Sveučilište u Rijeci preuzet će 2018. godine godišnje predsjedanje Konferencijom, a dogovoreno je i da je 2019. godine u Rijeci biti održana Znanstvena konferencija studenata na doktorskim studijima, okvirno iz područja biomedicine i biotehnologije.

Kako će Trst 2020. biti Europska prijestolnica znanosti, a Rijeka Europske prijestolnica kulture, dogovorena je suradnja i na tom području.

Javna rasprava

Na temelju Odluke Senata Sveučilište u Rijeci sa 6. sjednice održane 17. listopada 2017. godine tekst prijedloga Pravilnika o stegovnoj odgovornosti nastavnika i suradnika Sveučilišta u Rijeci stavlja se na javnu raspravu koja je otvorena zaključno do 16. studenog 2017. godine.

Javni poziv

Sveučilište u Rijeci objavljuje Javni poziv za podnošenje prijava za dodjelu sredstava iz Fonda za potpicanje poduzetništva i partnersko povezivanje s gospodarstvom. Javni poziv je trajno otvoren, do iskorištenja sredstava. Prijave, kao i dodatni upiti šalju se na fonduniri@uniri.hr, a rokovi za podnošenje prijava su 15. rujna i 1. prosinca 2017.

KRITERIJI ZA OCJENJIVANJE          ZAHTJEV - ULAGANJE          ZAHTJEV - KREDIT

UNIRI Web Shop