Info-dan Centra za EU projekte

srijeda, 6. prosinca 2017.

Centar za EU projekte Sveučilišta u Rijeci i Agencija za mobilnost i programe EU pozivaju zainteresirane  na Informativni dan "Društveno-ekonomske i kulturne transformacije" u programu Obzor 2020., koji će biti održan u petak, 15. prosinca 2017. u STEPRI znanstveno-tehnologijskom parku na Kampusu Sveučilišta u Rijeci, Ulica Radmile Matejčić 10, Rijeka.

Informativni dan bit će usmjeren na područja programa Obzor 2020.:

- Europa u promjenjivom svijetu – uključiva, inovativna i promišljena društva (Europe in a changing world – Inclusive, innovative and reflective societies) te

- Znanost s i za društvo (Science with and for Society).

Područja odnosno ključne riječi obuhvaćene natječajima su: cultural heritage, social cohesion, employment, education, digitisation, cities, cultural tourism, creative cultural industries (CCI), economy, governance, international protection and asylum systems, trust, inter-disciplinarity and SSH integration, gender, public engagement, ethics, open science, itd.

Program informativnog dana namijenjen je znanstvenicima, organizacijama civilnog društva, lokalnoj upravi i samoupravi.

Informativni dan započet će u 12 sati prema sljedećem programu:

prof. dr. sc. Marina Vicelja Matijašić i dr. sc. Maja Vehovec, članice Programskog odbora ''Uključiva, inovativna i promišljena društva'', uvodna riječ

Marina Pražetina, Obzor 2020. nacionalna kontakt osoba za područja ''Uključiva, inovativna i promišljena društva'', ''Znanost s i za društvo'', Teme Obzor 2020. natječaja: Društveno-ekonomske i kulturne transformacije

prof. dr. sc. Svjetlana Kolić Vehovec, iskustva kroz sudjelovanje u Obzor 2020. projektu eConfidence

Mirna Karzen, Laboratorij za društvene inovacije (Social Innovation Laboratory, SIL), iskustva kroz sudjelovanje u Obzor 2020. projektu SIC - Social Innovation Community

Očekivano trajanje programa je 2 sata.

Sudjelovanje je potrebno prijaviti putem online obrasca u kojemu je moguće i postaviti konkretna pitanja na koja će govornici odgovoriti tijekom informativnog dana.

Prijaviti se možete do četvrtka, 14. prosinca 2017. do 12 sati.

Nadamo se da ćete ovu priliku sudjelovanja na informativnom danu iskoristiti za umrežavanje i što bolju pripremu projektnih prijedloga.