Nove prilike za suradnju s Kraljevinom Norveškom
Fond za regionalnu suradnju podupire transnacionalne i prekogranične projekte i inicijative u bilo kojem prioritetnom području EEA and Norway Grants. Projekti će se morati implementirati u partnerstvu najmanje tri zemlje, uključujući barem jednu od deset zemalja koje nisu članice Europske unije, ali s njom graniče.

Rok za prijavu na prvi poziv vrijedan 112 milijuna kuna je 1. srpnja 2018. godine.

Ono što je važno za znati jest da Sveučilište (sve sastavnice i Step Ri) može prijaviti samo jedan projekt tako da bi se svi iskazi interesa za financiranje iz ovog Fonda trebali iskomunicirati s Upravom Sveučilišta odnosno s prorektorom za znanost prof. dr. sc. Alenom Ružićem. U protivnom, ukoliko bude prijavljeno više projekata sa Sveučilišta u Rijeci (uključivo i sve sastavnice te Step Ri), sve prijave bi mogle biti odbijene.