PREGLEDAJ
06/05/2021.
_Izložba
Virtualna izložba (u sklopu Dana Filozofskog fakulteta)
ZOOM

Poziva se zainteresirana publika na otvorenje i vodstvo virtualnom izložbom

koja je nastala u sklopu projekta mladih znanstvenika i umjetnika Sveučilišta u Rijeci

”Povijesno-umjetničko istraživanje staroga grada Ledenica
u kontekstu održivog razvoja Vinodolskoga kraja”

voditeljice dr. sc. Palme Karković Takalić

s Odsjeka za povijest umjetnosti, Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci (uniri-mladi-intpo-20-28).

Na izložbi će biti predstavljene stare fotografije i razglednice Ledenica, koje su u svojoj zajednici prikupili učenici povijesne grupe OŠ Novi Vinodolski, pod vodstvom Antonije Mažuranić, prof. Moći će se pregledati i stare karte, vedute lokaliteta, kao i suvremene zračne fotografije i 3D vizualizacije dijela arhitekture koje je izradila tvrtka Valdir d. o. o. Cilj je potaknuti interes zajednice za očuvanjem ovoga vrijednoga srednjovjekovnoga lokalieta, ali i stvoriti kvalitetnu bazu podataka za njegovo daljnje znanstveno istraživanje.

Program se održava povodom obilježavanja Dana Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci

u četvrtak 6. svibnja 2021. s početkom u 9.30 h

putem platforme Zoom.

Meeting ID: 814 8236 7472
Passcode: 924672
Za sve informacije javite se na pkarkovic@uniri.hr.

Kopiraj link

Link kopiran