15. Dani knjižnica u Lovranu

utorak, 16. svibnja 2017.

Sekcija za visokoškolske i specijalne knjižnice Hrvatskog knjižničarskog društva, Sveučilišna knjižnica Rijeka i Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu organiziraju 15. Dane specijalnih i visokoškolskih knjižnica, koji će biti održani od 17. do 20. svibnja 2017. u Remisens hotelu Excelsior u Lovranu.

Radni naziv ovogodišnjeg skupa je: Povezivanje i suradnja: prilike i izazovi, a tematski će se baviti sljedećim sadržajima:

Položaj knjižničarske zajednice u sustavu kulture, visokog obrazovanja i znanosti

Knjižnica kao posrednik znanstvenih i stručnih informacija

Knjižnice. Solidarnost. Društvo.

Skupu će prisustvovati oko 150 stručnjaka iz područja knjižničarstva, ali i predstavnika baza podataka.

Skup je financiran sredstvima Ministarstva kulture RH.

Otvorenje skupa je u srijedu, 17. svibnja 2017. u 14 sati u Hotelu Excelsior.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća