Obzor 2020. informativni dan za područje Buduće i tehnologije u nastajanju (FET)
Nacionalni informativni dan za područje Buduće i tehnologije u nastajanju (FET), održat će se 5. prosinca 2017. godine u dvorani 3. krila Instituta Ruđer Bošković, Bijenička cesta 54, Zagreb, s početkom u 9.30 sati. Prijaviti se možete putem prijavnog obrasca do 29. studenoga.

U okviru FET područja podupiru se istraživanja koja nadilaze okvire sadašnjih spoznaja, načela i općeprihvaćenih stajališta. Financiraju se projekti interdisciplinarne suradnje koja zahtijeva pravu sinergiju između najšireg spektra znanosti, kako bi se novo znanje i inovativne ideje pretočile u održive osnove koje otvaraju put prema realizaciji novih tehnologija.

Na info danu će bit će predstavljeni pozivi u okviru novog radnog programa za razdoblje 2018.- 2020. za područje FET, grupirane u 3 ključne aktivnosti:
  • FET Open,
  • FET Proactive,
  • FET Flaghsip.
Program info dana će obuhvatiti primjere uspješnih projekata hrvatskih institucija u okviru ovog područja, pregled sudjelovanja u FET-u te savjete uspješnih prijavitelja, a preliminarni program možete preuzeti ovdje.
Praćenje događanja bit će omogućeno online putem na sljedećoj poveznici. Službene upute pruzatelja usluge nalaze se ovdje. Za pristup u virtualnu sobu nije potrebna lozinka, već je dovoljno imati navedenu poveznicu ili mrežnu stranicu.

ESIF OPKK: Indikativni godišnji plan objave natječaja

Pogledajte natječaje u najavi iz Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020.

Horizon Europe

U nastavku pročitajte nešto više o novom okvirnom programu Horizon Europe.

Preporuke AMPEU za vođenje Erasmus+ projekata

U nastavku možete preuzeti preporuke.

Saznaj više

Obzor 2020. info dan "Širenje izvrsnosti i sudjelovanja"

Prijavite se za sudjelovanje na info danu koji će se održati 27. lipnja u Zagrebu.

Saznaj više

Radionica „Kako napisati uspješnu projektnu prijavu za Individualnu stipendiju: čitanje projektnog prijedloga iz perspektive evaluatora“

Prijavite se za sudjelovanje na radionici koja će se održati 15. lipnja u Zagrebu.

Saznaj više

Obzor 2020. radionica „Odgovorno istraživanje i istraživački integritet te otvorena znanost u MSCA projektima“

Prijavite svoje sudjelovanje!

Saznaj više