Centar za EU projekte Sveučilišta u Rijeci i Agencija za mobilnost i programe EU pozivaju vas na Informativni dan "Društveno-ekonomske i kulturne transformacije" u programu Obzor 2020., koji će bit održan dana 15. prosinca 2017. godine u Step Ri znanstveno-tehnologijskom parku Sveučilišta u Rijeci, Radmile Matejčić 10, Rijeka.

Informativni dan bit će usmjeren na područja programa Obzor 2020.:
- Europa u promjenjivom svijetu – uključiva, inovativna i promišljena društva (Europe in a changing world – Inclusive, innovative and reflective societies), te
- Znanost s i za društvo (Science with and for Society).

Područja odnosno ključne riječi obuhvaćene natječajima su: cultural heritage, social cohesion, employment, education, digitisation, cities, cultural tourism, creative cultural industries (CCI), economy, governance, international protection and asylum systems, trust, inter-disciplinarity and SSH integration, gender, public engagement, ethics, open science, itd.

Program informativnog dana će biti zanimljiv znanstvenicima, organizacijama civilnog društva, lokalnoj upravi i samoupravi.

Informativni dan započet će u 12.00 sati prema sljedećem programu:
  • prof. dr. sc. Marina Vicelja Matijašić i dr. sc. Maja Vehovec, članice Programskog odbora „Uključiva, inovativna i promišljena društva“ , uvodne riječi
  • Marina Pražetina, Obzor 2020. nacionalna kontakt osoba za područja „Uključiva, inovativna i promišljena društva“, „Znanost s i za društvo“, Teme Obzor 2020. natječaja: Društveno-ekonomske i kulturne transformacije
  • prof. dr. sc. Svjetlana Kolić Vehovec, iskustva kroz sudjelovanje u Obzor 2020. projektu „eConfidence“
  • Mirna Karzen, Laboratorij za društvene inovacije (Social Innovation Laboratory, SIL), iskustva kroz sudjelovanje u Obzor 2020. projektu „SIC - Social Innovation Community“

Očekivano trajanje programa je 2 sata.

Sudjelovanje je potrebno prijaviti putem online obrasca u kojemu je moguće i postaviti konkretna pitanja na koja će govornici odgovoriti tijekom informativnog dana.
Prijaviti se možete do 14. prosinca 2017. godine do 12.00 sati.

Nadamo se da ćete ovu priliku sudjelovanja na informativnom danu iskoristiti za umrežavanje i što bolju pripremu projektnih prijedloga.

ESIF OPKK: Indikativni godišnji plan objave natječaja

Pogledajte natječaje u najavi iz Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020.

Horizon Europe

U nastavku pročitajte nešto više o novom okvirnom programu Horizon Europe.

Preporuke AMPEU za vođenje Erasmus+ projekata

U nastavku možete preuzeti preporuke.

Saznaj više

Obzor 2020. info dan "Širenje izvrsnosti i sudjelovanja"

Prijavite se za sudjelovanje na info danu koji će se održati 27. lipnja u Zagrebu.

Saznaj više

Radionica „Kako napisati uspješnu projektnu prijavu za Individualnu stipendiju: čitanje projektnog prijedloga iz perspektive evaluatora“

Prijavite se za sudjelovanje na radionici koja će se održati 15. lipnja u Zagrebu.

Saznaj više

Obzor 2020. radionica „Odgovorno istraživanje i istraživački integritet te otvorena znanost u MSCA projektima“

Prijavite svoje sudjelovanje!

Saznaj više