Radionica “Kako pripremiti LIFE projekt” u Rijeci
LIFE regionalna radionica „Kako pripremiti LIFE projekt“ održat će se 29. svibnja 2018. u Rijeci s početkom u 10 sati. Točna lokacija održavanja radionice bit će objavljena naknadno na mrežnim stranicama LIFE programa.

Cilj radionice je dati detaljnije upute za pripremu LIFE projektnog prijedloga, a kroz praktične vježbe sudionici će dobiti informacije o prihvatljivosti projektne ideje za LIFE, kako definirati tip projekta i dionike te koje su aktivnosti prihvatljive za financiranje.

Radionica je namijenjena predstavnicima javnih institucija, privatnog sektora i udrugama.

Nacrt programa možete preuzeti ovdje, a sudjelovanje na informativnoj radionici potrebno je prijaviti putem obrasca

Nove mjere potpore za povećanje prijava na program Obzor 2020.

MZO je objavilo novi poziv za dostavu prijava na prošireni set mjera sukladno Odluci o poticanju aktivnosti koje pridonose povećanju prijava i uspješnosti hrvatskih prijavitelja na međunarodne kompetitivne projekte u sklopu Okvirnoga programa za istraživanje i inovacije i programa Euratom, te promociji inicijativa vezanih uz svemir i svemirske tehnologije.

Saznaj više

Otvoren pristup istraživačkoj infrastrukturi Zajedničkog istraživačkog centra (JRC)

Joint Research Centre (JRC) Europske komisije otvara svoje laboratorije i postrojenja akademskim i znanstvenim institucijama, poduzećima i industriji.

Interreg MEDITERAN 2014. -2020. – treći poziv na dostavu projektnih prijedloga

Rok za dostavu projektnih prijedloga je do 31. siječnja 2019. godine.

Interreg V-B Mediteran 2014. – 2020. – informativni dan u sklopu 3. poziva

Prijavite se za sudjelovanje na info danu koji će se održati 5. prosinca 2018. godine u Zagrebu.

Saznaj više

MSCA informativni dan: Mreže za inovativno osposobljavanje (ITN) i Razmjena osoblja u području istraživanja i inovacija (RISE)

Prijavite se za sudjelovanje na info danu koji će se održati 27. studenoga 2018. godine u Zagrebu.

LIFE tematski info dan - Upravljanje i informacije

Prijavite se za sudjelovanje na info danu koji će se održati 13. studenoga 2018. godine u Zagrebu.

Saznaj više

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća