Inicijativa Europske komisije – New European Bauhaus

01.02.2021. / vijesti / eu projekti

Europska komisija nedavno je pokrenula novu inicijativu pod nazivom New European Bauhaus  koja ima za cilj povezati prioritete Europskog zelenog plana s prostorima u kojima živimo te poziva građane Unije na zajedničko promišljanje i gradnju održive i uključive budućnosti.

New European Bauhaus želi okupiti znanost, umjetnost i tehnologiju, te poziva dizajnere, arhitekte, inženjere, znanstvenike, studente, poduzetnike i kreativce da sudjeluju u diskusiji o izazovima i rješenjima koji će oblikovati budućnost i stvoriti New European Bauhaus.

Trenutno je otvoren poziv za sudjelovanje u inicijativi, a na poveznici Co-designing the New European Bauhaus možete saznati teme i primjere pitanja za diskusiju između zainteresiranih sudionika/partnera.

Za sudjelovanje u ovoj „Design“ fazi inicijative nije predviđeno financiranje, no pretpostavlja lakše sudjelovanje i pronalaženje partnera u budućim projektnim prijedlozima za koje će biti objavljeni natječaji u programu Obzor Europa.

Na sljedećim poveznicama možete pronaći više informacija o inicijativi:

Također, sve relevantne informacije o ovoj inicijativi možete potražiti na službenim stranicama New European Bauhausa.