Visoka delegacija posjetila Kampus

25.04.2019. / vijesti / međ. suradnja

U četvrtak 25. travnja u posjetu Sveučilištu u Rijeci boravila je visoka delegacija izaslanstva Poljsko-hrvatske skupine prijateljstva parlamenta Republike Poljske Hrvatskom saboru. U izaslanstvu su bili zastupnici u poljskome Sejmu (parlamentu) g. Tomasz Głogowski (voditelj Poljsko-hrvatske skupine prijateljstva) te g. Tomasz Kostuś i g. Wiesław Krajewski (članovi Poljsko-hrvatske skupine prijateljstva), uz gđu Malwinu Hajłasz-Nehrebecku (tajnicu Poljsko-hrvatske skupine prijateljstva). Od strane Hrvatskoga sabora su posjeti nazočili g. Damir Tomić (voditelj Hrvatsko-poljske skupine prijateljstva HS-a) te g. Vedran Babić i izv. prof. dr. sc. Željko Jovanović (članovi Hrvatsko-poljske skupine prijateljstva HS-a), uz gđu Snježanu Ramljak (tajnicu Hrvatsko-poljske skupine prijateljstva HS-a) te prevoditeljicu gđu Magdalenu Bakmaz. Ugledni su gosti razgledali kampus Sveučilišta u Rijeci gdje su upoznati i imali su prilike razgledati opremu na Građevinskom fakultetu, pri Centru za napredno računanje i modeliranje, u Centru za mikro- i nanoznanosti i tehnologije te na Odjelu za biotehnologiju nabavljenu kroz strukturne fondove EU, odnosno EFRR projekt RISK (Razvoj istraživačke infrastrukture na Kampusu Sveučilišta u Rijeci). Ispred Sveučilišta u Rijeci goste su primili pomoćnici rektorice prof. dr. sc. Saša Zelenika, prof. dr. sc. Nevenka Ožanić i prof. dr. sc. Lado Kranjčević, pročelnica Odjela za biotehnologiju prof. dr. sc. Miranda Mladinić Pejatović, izv. prof. dr. sc. Igor Jurak s istog Odjela te prodekan Građevinskog fakulteta izv. prof. dr. sc. Vanja Travaš. Gosti su obišli i prostore Studentskog centra u Rijeci nakon čega ih je pozdravila i rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija.