ZNANOST I ISTRAŽIVANJE / POTPORA PRIJAVAMA PROJEKATA (CPP)

Potpora prijavama projekata (CPP)

Centar za potporu pripremi kompetitivnih znanstvenih projekata (CPP) pri Sveučilišnom centru za istraživanje i inovacije osnovan je s ciljem jačanja sudjelovanja znanstvenika Sveučilišta u Rijeci u kompetitivnim znanstvenim projektima.

Više informacija o radu Centra možete pronaći u CPP-ovom vodiču za prijavu znanstvenih projekata.

Primarni fokus CPP-a usmjeren je na podršku prijavi istraživača na program Obzor Europa, najveći europski transnacionalni program za istraživanje i inovacije te nacionalne istraživačke projekte Hrvatske zaklade za znanost.

Što radimo?

Potpora pripremi kompetitivnih znanstvenih projekata usmjerena je na individualno savjetovanje znanstvenika u cijelom procesu pripreme projektnih prijedloga što uključuje:

• Informiranje o mogućnostima financiranja u okviru programa Obzor Europa i Hrvatske zaklade za znanost
  • Savjetovanje oko popunjavanja projektnih obrazaca
  • Pomoć i savjetovanje oko pripreme dijelova prijave koji nisu specifično vezani za znanstvenu komponentu projektnog prijedloga
  • Pružanje pomoći i smjernica u pripremi proračuna projekta
  • Pretpregled (pre-screening) cjelokupne projektne prijave i savjetovanje oko mogućih poboljšanja
  • Pružanje potpore u korištenju prijavnih sustava i internetskih alata.

CPP organizira:

• Informativna događanja o relevantnim pozivima i uvjetima prijave na otvorene natječaje
  • Radionice i savjetovanja na kojima možete usvojiti korisna znanja i vještine o pripremi projektnog prijedloga.

Sudjelovanjem na našim događanjima dobit ćete najvažnije informacije, upute i pojašnjenja koja će vam pomoći u donošenju odluke je li određen natječaj najprikladniji za vas istraživačku ideju. Na taj ćete način dobiti pomoć i podršku u planiranju projektnog prijedloga te uštedjeti vrijeme pronalaska prikladnog natječaja za vašu projektnu ideju.

Kontaktirajte CPP pravovremeno kako bismo imali dovoljno vremena za pregled i moguća poboljšanja projektne dokumentacije.

Za podršku prilikom pisanja projektnih prijava javite se na:

cpp@uniri.hr

dr. sc. ANA BUTKOVIĆ, rukovoditeljica

ana.butkovic@uniri.hr

JASMINA ŠEGON, mag. oec., voditeljica

jasmina.segon@uniri.hr

SANDRA MILOVANOVIĆ SOLDATIĆ, dipl. psih. – prof., voditeljica

sandra.soldatic@uniri.hr

BARBARA ŠESTAN, univ. spec. oec., stručna suradnica

barbara.sestan@uniri.hr

MAJA VRANIĆ, mag. comm., mag. croat., stručna suradnica

maja.vranic@uniri.hr

MZO Financijska podrška

Mjere za jačanje nacionalnog sudjelovanja u programima EU-a u području istraživanja, inovacija i svemira

Mjere uključuju podršku prijavama na natječaje u sklopu programa Obzor Europa  i podršku prijavama na natječaje u sklopu Programa koje su prešle evaluacijski prag, ali nisu ostvarile financiranje. Osim programa Obzor Europa ove mjere odnose se i na Program za istraživanje i osposobljavanje Europske zajednice za atomsku energiju za razdoblje 2021. – 2025., Europski institut za inovacije i tehnologiju te Svemirski program Unije i natječaje Europske svemirske agencije.

Mjera 1. Podrška prijavama na natječaje u sklopu Programa

• Financiraju se aktivnosti koje će olakšati buduću prijavu na neki od poziva programa Obzor Europa.
  • Prihvatljivi troškovi: putovanje, smještaj i kotizacija, najam prostora/platforme, angažman predavača i ostale savjetodavne usluge.
  • Iznos financiranja: 1.990,84 eura/15 000 kn po aktivnosti.

Mjera 2. Podrška prijavama na natječaje u sklopu Programa, koje su prešle evaluacijski prag, ali nisu ostvarile financiranje

• Prihvatljivi troškovi: istraživački rad, nabava, održavanje i popravak znanstvene opreme, diseminacija istraživačkih rezultata, zaštita intelektualnog vlasništva.
  • Iznos financiranja: ovisi o ulozi koju Prijavitelj ima u prijavi EU projekta (koordinator može ostvariti financiranje od 25.000 do 40.000 kuna/ 3.318,07 do 5.308,91 eura, a partner od 20.000 do 25.000 kuna / 2.654,46 do 3.318,07 eura, ovisno o ostvarenom postotku bodova na evaluaciji).

Odluka o mjerama za jačanje nacionalnog sudjelovanja u programima Europske unije u području istraživanja, inovacija i svemira.

Obrazac za prijavu aktivnosti