6. Kongres povjesničara na Filozofskom

30.09.2021. / vijesti / znanstvenici

Šesti Kongres hrvatskih povjesničara održava se na Filozofskom fakultetu na Kampusu Sveučilišta u Rijeci od 29. rujna do 2. listopada 2021. U sklopu Kongresa organizirano je 37 sekcija s 281 izlaganjem i s 2 plenarna izlaganja. Organizatori Kongresa su Hrvatski nacionalni odbor za povijesne znanosti (HNOPZ), Društvo za hrvatsku povjesnicu i Odsjek za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.  Suorganizatori kongresa su Zavod za povijesne i društvene znanosti u Rijeci s Područnom jedinicom u Puli Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka, Državni arhiv u Rijeci, Povijesno društvo Rijeka i Povijesno društvo otoka Krka.

Kongres se održava pod visokim pokroviteljstvom Predsjednika RH g. Zorana Milanovića.

Kongres su otvorili:

prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, rektorica Sveučilišta u Rijeci
izv. prof. dr. sc. Ines Srdoč Konestra, dekanica Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci
doc. dr. sc. Maja Ćutić Gorup, pročelnica Odsjeka za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci
prof. dr. sc. Željko Holjevac, predsjednik Upravnog odbora Društva za hrvatsku povjesnicu
prof. dr. sc. Damir Agičić, predsjednik Hrvatskoga nacionalnog odbora za povijesne znanosti
Nikolina Radić Štivić, dipl. ing. arh., ravnateljica Pomorskog i povijesnog muzja Hrvatskog primorja Rijeka
Sandra Krpan, prof., zamjenica gradonačelnika Rijeke