Kreće jesenski ciklus kratkih predavanja Sveučilišta za 3. dob

02.10.2024. / vijesti / treća dob

Jesenski ciklus kratkih besplatnih predavanja Sveučilišta za 3. dob u 2024. donosi različite teme za sve zainteresirane osobe starije od 55 godina s minimalno završenim srednjoškolskim obrazovanjem. Prijave nisu potrebne, osim u slučaju kada je navedeno.

Informacije o upisima u duže cikluse od 5 predavanja za svaku temu obavit će se naknadno.

Kratka besplatna predavanja započinju od 8. listopada 2024., a održavat će se srijedom u 17 sati na Filozofskom fakultetu na Kampusu, osim u slučaju terenske nastave.

Prvo predavanje Lomitelji kruha – Frankopani kao vječni čuvari Trsata izv. prof. dr. sc. Saše Potočnjak je iznimno u utorak, 8. 10. u 17 sati, a započinje ispred Trsatskog kaštela.

Popis planiranih kratkih predavanja:

DATUM I MJESTOTEMEPREDAVAČI/PREDAVAČICE
Iznimno utorak, 8.10.2024., TRSATSKI KAŠTELTERENSKA NASTAVA: Lomitelji kruha – Frankopani kao vječni čuvari Trsata izv. prof. dr. sc. Saša Potočnjak
9.10.2024.Sveučilišni kampus – od početaka do budućnostidr. sc. Gordan Đurović
16.10.2024.Kakvoća mora na plažama u Primorsko-goranskoj županijiizv. prof. dr. sc. Darija Vukić Lušić
23.10.2024.Centra za istraživanje uma i ponašanja Sveučilišta u Rijeci
30.10.2024.Razmišljanje o klimatskim promjenamaizv. prof. dr. sc. Sarah Czerny
6.11.2024.Inovacije u robotskoj rehabilitaciji: meka robotika i umjetna inteligencijaizv. prof. dr. sc. Ervin Kamenar
20.11.2024.Sveučilišta prilagođena dobi
27.11.2024.Kako se kalila riječka medicinska tradicija: panorama najznačajnijih figura i postignućaprof. dr. sc. Amir Muzur
Sveučilište za 3. dob projekt je Sveučilišta u Rijeci koji se provodi uz financijsku potporu Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu zaštitu i unapređenje kvalitete života Grada Rijeke te Primorsko-goranske županije.