Natječaji za DAAD stipendije za studiranje i istraživanje u Njemačkoj

15.10.2024. / vijesti / natječaji

Zainteresiran(a) si za studij ili istraživanje u Njemačkoj? Želiš naučiti njemački jezik? Njemačka služba za akademsku razmjenu (Deutscher Akademischer Austauschdienst ili skraćeno DAAD) i ove godine nudi stipendije za studiranje, doktorat ili istraživanje te ljetne tečajeve u Njemačkoj!

DAAD-ov tim u Hrvatskoj u listopadu organizira tri info-sesije s općim informacijama o studiranju i istraživanju u Njemačkoj te mogućnostima financiranja:

24. listopada 2024. u 17 sati | Doktorski studij i istraživanje u Njemačkoj (na engleskom jeziku)

• Pronađi odgovore na pitanja: Želim doktorirati ili istraživati u Njemačkoj. Gdje mogu pronaći informacije o doktorskim programima, istraživačkim grupama i mogućnostima financiranja?
  • Koje istraživačke stipendije nudi DAAD?
  • otvorena sesija pitanja i odgovora

24. listopada 2024. u 18 sati | Studiranje u Njemačkoj (na engleskom jeziku)

• Pronađi odgovore na pitanja: Želim studirati u Njemačkoj. Gdje mogu pronaći informacije o sveučilištima, studijskim programima i mogućnostima financiranja?
  • Koje studijske stipendije nudi DAAD?
  • otvorena sesija pitanja i odgovora

24. listopada 2024. u 19 sati | Stipendije za ljetne škole njemačkoga jezika (na engleskom jeziku)

• Pronađi odgovore na pitanja: Želim ići na ljetnu školu u Njemačkoj i učiti njemački. Gdje mogu pronaći informacije o različitim jezičnim i specijalističkim tečajevima te mogućnostima financiranja?
  • Koju stipendiju za ljetne tečajeve nudi DAAD?
  • otvorena sesija pitanja i odgovora

Za bilo koju info-sesiju prijave se zaprimaju putem obrasca na poveznici.

Dobro motivacijsko pismo ključan je dokument za prijavu za stipendiju DAAD-a i može značajno povećati šanse za uspjeh. Otkrij kako napisati snažno motivacijsko pismo, koje su najčešće pogreške i kako ih izbjeći. Pozivamo sve studente i studentice na online radionicu o pisanju motivacijskog pisma koja će se održati 14. studenoga 2024. od 17 do 19 sati. → poveznica za prijavu

Više informacija o raznim mogućnostima stipendiranja možete pronaći na DAAD-ovim društvenim mrežama Instagram i Facebook i u DAAD bazi podataka. Sve dodatne upite šaljite na nadine.vollstaedt@daad-lektorat.de.