O klimatskim promjenama

16.10.2024. / vijesti / znanstvenici

Na Građevinskom fakultetu na Kampusu Sveučilišta u Rijeci održan je okrugli stol i radionica pod nazivom ”Klimatske promjene i njihov utjecaj na gospodarstvo”. Događaj je održan u organizaciji Odbora za suradnju s gospodarstvom i regionalnu suradnju Hrvatske akademije tehničkih znanosti (HATZ) i Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci. Okupljene su pozdravili dekan Građevinskog fakulteta u Rijeci izv. prof. dr. sc Mladen Bulić i prof. emer. dr. sc. Nedjeljko Perić u ime Hrvatske akademije tehničkih znanosti.

Voditeljica okruglog stola / radionice bila je prof. dr. sc. Nevenka Ožanić, predstojnica Zavoda za hidrotehniku i geotehniku Građevinskog fakulteta u Rijeci, a panel-raspravu moderirao je prof. emer. Nedjeljko Perić.

Panelisti Okruglog stola održali su uvodna izlaganja:

• Osnovne spoznaje o klimatskim promjenama i pripadnim ekstremima
    akademik Mirko Orlić, Geofizički odsjek Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
  • Jesmo li spremni za klimatske promjene?
    dr. sc. Branka Pivčević Novak, načelnica Sektora za klimatske aktivnosti u Upravi za klimatsku tranziciju Ministarstva zaštite okoliša i zelene tranzicije
  • Klimatske promjene i ESG (Environmental, Social, and Governance)
    doc. dr. sc. Tomislav Radoš, potpredsjednik HGK, Sveučilište Sjever
  • Utjecaj klimatskih promjena na poljoprivredu