Osnovana Riječka stilistička škola

06.05.2022. / vijesti / o sveučilištu

U četvrtak, 5. svibnja 2022. na Filozofskom je fakultetu na Kampusu Sveučilišta u Rijeci održano svečano predstavljanje Riječke stilističke škole, novoosnovanog istraživačkog centra pri Odsjeku za kroatistiku Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci. Prof. dr. sc. Marina Biti, osnivačica i voditeljica Centra predstavila je rad kojim će se Centar baviti: Novoosnovani Centar bavit će se interdisciplinarnim istraživanjima na području književnosti, jezika, medija i kulture i to od proučavanja povijesti stilističke misli do suvremenih tendencija u stilistici. Planiramo oformiti dva poslijediplomska studija, u suradnji s Odsjekom za kroatistiku: specijalistički studij i doktorski studij, kao i druge kraće edukativne programe.

Gosti predstavljanja također su upoznati i s kolaborativnim projektom ”Preispitivanje stilistike”.

U sklopu predstavljanja Centra, predstavljena je i medijskostilistička studija prof. dr. sc. Marine Biti, ”U svijetu medijskoga teksta”. Knjigu su, uz urednicu prof. dr. sc. Gordanu Tkalec (Sveučilište Sjever), predstavile recenzentice prof. dr. sc. Lada Badurina i prof. dr. sc. Iva Rosanda Žigo (Sveučilište Sjever).