Otvoren natječaj i najavljeni webinari za novi EIT KIC Kultura i kreativnost

29.10.2021. / vijesti / eu projekti

Europski institut za inovacije i tehnologiju (EIT) otvorio je Poziv za dostavu projektnih prijedloga za EIT Zajednicu znanja i inovacija (engl. Knowledge and Innovation Community – KIC) namijenjenu sektoru kulturnih i kreativnih industrija (Cultural and Creative Sectors and Industries – CCSIs).

Osnivanje nove EIT-ove Zajednice za kulturu i kreativnost (KIC Culture & Creativity) rezultat je nove Strategije Europskog instituta za inovacije i tehnologiju za 2021. – 2027.  s ciljem podržavanja konkurentnosti i rasta europskih kulturnih i kreativnih sektora i djelatnosti. Novo partnerstvo ubrzat će oporavak predmetnih sektora te stvoriti nove gospodarske prilike u području arhitekture, kulturne baštine, dizajna, mode, filma, glazbe, nakladništva, izvedbenih umjetnosti i videoigara.

Rok za prijave je 24. ožujka 2022. godine, a EIT će tijekom studenoga i prosinca održati niz webinara s ciljem informiranja o Pozivu:

Više informacija o otvorenom Pozivu možete saznati na službenoj stranici EIT-a.