Otvoren poziv na natjecanje EU TalentOn 2024

21.06.2024. / vijesti / znanstvenici

Otvoren je poziv za sudjelovanje na EU TalentOn 2024, natjecanju Europske unije za istraživače na početku karijere.

Poziv je upućen znanstvenicima, studentima i doktorskim studentima članova Europske sveučilišne alijanse. Cilj je potaknuti sudionike da predlože nova, kreativna rješenja za najurgentnije svjetske probleme. Sudionici će raditi u grupama na izradi prijedloga u jednom od pet znanstvenih područja koja odgovaraju pet misija EU u programu Horizon Europe.

Pobjednici će dobiti novčane nagrade u vrijednosti od 75.000 EUR.

Natjecanje financira Europska unija i bit će jedan od vodećih događaja u sklopu proslave Europskog grada znanosti Katowice 2024. Natjecanje će se održati od 9. do 14. rujna 2024. u Katowicama. Troškove povezane s prijevozom, smještajem i obrocima pokriva Europska komisija.

Sve detaljne informacije i prijavni obrazac možete pronaći ovdje: https://eutalenton2024.eu/

Rok za prijavu je do 7. srpnja 2024.