Zatvorene prijave za ONLINE ciklus predavanja – SUVREMENE FILOZOFSKE TEME

26.03.2021. / vijesti / treća dob

U nastavku ovogodišnjeg posebng online programa Sveučilišta za 3. dob, organiziramo online ciklus predavanja iz područja filozofije, koja se održavaju u realnom vremenu, sinkronoj komunikaciji s profesorom.

Za sudjelovanje vam je potrebno računalo, Internet i mikrofon (dovoljno je noviji laptop ili slušalice koje imaju mikrofon).

Polaznici i polaznice su za sudjelovanje u ovogodišnjem izvanrednom online programu oslobođeni upisnina!

ZATVORENE SU SVE PRIJAVE! PRIJAVE NA MAIL: 3dob@uniri.hr

Podaci potrebni za prijavu: ime i prezime, godište, stručna sprema, adresa, email i telefon

Filozofija

Ciklus predavanja obradit će teme vladavine (ne)znanja te uloge javnih stručnjaka u pandemiji. Kako pandemija utječe na krizu vrijednosti i koje nam pouke šalje? Sve to i još malo o pravednosti i demokraciji, s filozofskog stajališta, možete doznati na ovogodišnjem ciklusu predavanja.

Prof. dr. sc. Elvio Baccarini redovni je profesor etike i filozofije politike na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci. U znanstvenom području rada, između ostalih, bavi se temama zakona i politike, liberalnog nacionalizma, moralne epistemologije, kao i bioetike i praktične etike.

Predavanja se održavaju jednom TJEDNO – utorkom U 17 SATI (ZOOM), a trajanje je predviđeno između 45 i 60 minuta.

Teme po terminu:

• 06.04.2021. | Demokracija: vladavina (ne)znanja | 17:00 | ZOOM
  • 13.04.2021. | Javna uloga eksperata u donošenju javnih odluka i njihovo (ne)funkcioniranje u pandemiji | 17:00 | ZOOM
  • 20.04.2021. | Pandemija, liberalna demokracija i kriza vrijednosti i vrlina | 17:00 | ZOOM
  • 27.04.2021. | Nezavisna znanost, komercijalizacija i pouke pandemije | 17:00| ZOOM
  • 04.05.2021. | Pravednost i ugrožene skupine | 17:00 | ZOOM

Prof. dr. sc. Elvio Baccarini s Odsjeka za filozofiju, trenutnu će pandemijsku situaciju povezati s filozofskim promišljanjima.

Najavu predavanja i informacije o prijavi možete preuzeti O V D J E.

NAPOMENA: Predavanja se odvijaju putem Zoom platforme Sveučilišta za 3.dob