Prof. emer. Serđu Kosu prestižna nagrada

04.07.2024. / vijesti / o sveučilištu

Na godišnjoj skupštini Kraljevskog instituta za navigaciju (London, Ujedinjena Kraljevina) održanoj 18. lipnja 2024. godine prof. emer. dr. sc. Serđu Kosu, umirovljenom profesoru Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci uručena je Nagrada Kraljevskog instituta za navigaciju (RIN) iz Londona i to ”J. E. D. Williams” Medalju, kao priznanje za istaknuto vodstvo i potporu RIN-u i Hrvatskom ogranku RIN-a iz Londona. Ova se nagrada dodjeljuje pojedincima za izniman doprinos ugledu, napretku i radu RIN-a.

Povjerenstvo RIN-a za dodjelu nagrada pregledava nominacije (potpisi dva predlagatelja – dva direktora RIN-a) i odlučuje koga će se od predloženih kandidata nominirati za nagradu. To se zatim prosljeđuje RIN Odboru za članstvo koji tu nominaciju potvrđuje ili odbija. Ako nominacija bude potvrđena, to se dalje prosljeđuje na Upravno vijeće RIN-a (RIN Council) koje donosi konačnu Odluku o prihvaćanju ili odbijanju predloženika. U ovom je slučaju Upravno vijeće RIN-a na sastanku održanom 11. travnja 2024. jednoglasno donijelo Odluku o dodjeli nagrade, koja je prof. emer. Kosu uručena 18. lipnja 2024. u zgradi Royal Geographical Society u Londonu, smještena u umjetničko-znanstvenoj četvrti Južnog Kensingtona. Nagradu je prof. Kosu uručila predsjednica RIN-a gđa. Cynthia Robinson, OBE.

Popis dobitnika nagrada RIN-a nalazi se na poveznici :https://rin.org.uk/page/Awards.

Sveučilište u Rijeci prof. emer. dr. sc. Serđu Kosu upućuje iskrene čestitke!