Promovirani novi fizičari

12.05.2022. / vijesti / o sveučilištu

Na Fakultetu za fiziku na Kampusu Sveučilišta u Rijeci održana je svečana promocija sveučilišnih prvostupnika i magistara. Svečanost je predvodila prorektorica Sveučilišta u Rijeci za digitalizaciju i razvoj prof. dr. sc. Senka Maćešić, a laureate u stečena zvanja promovirao dekan Fakulteta za Fiziku Sveučilišta u Rijeci izv. prof. dr. sc. Marin Karuza. Promoviramo je 30 prvostupnika i 32 magistara.

Prorektorica Mašećić obratila uvodno se obratila laureatima: Dragi studenti, dragi članovi obitelji, čestitam vam na vašem uspjehu, značajnom koraku u važim životima. I sama sam nakon srednje škole odabrala studij matematike i fizike. Mislim da je biti fizičar mnogo više poziv, nego li zanimanje. Čovjek mora imati posebnu ljubav prema svijetu oko sebe i načinu na koji ga promatra, da bi se bavio fizikom. Sigurna sam da vas je studentsko iskustvo na Sveučilištu u Rijeci obogatilo, jer Fakultet za fiziku iznimno je kvalitetna ustanova i zadovoljava najviše svjetske standarde. Primjerice, svjetski je medijan 8 nastavnika na 100 studenata, a na Fizici je taj omjer čak dvostruko veći, dakle 16 nastavnika na 100 studenata. Također, znanstveni rad na ovom Fakultetu izniman je pa tako čak 90 % radova vaših profesora spada u 25 % najboljih na svijetu u području fizike. Sigurno ste završili dobar studij! Čestitam vama i vašim obiteljima u svoje osobno ime, u ime uprave Sveučilišta te rektorice prof. dr. sc. Snježane Prijić Samaržije.

Ovaj trenutak predstavlja važnu stepenicu u vašim karijerama, u vašem životu, a pred vama su veliki izazovi i mnoga nova iskustva. Pandemija koja nas je zadesila svima nam je donijela brojne i nagle promjene: ostali ste bez druženja uživo, bez kontakata, bez zabave… i svega onog što obično nosi studentski život. No, sve ste to uspješne prebrodili i uspjeli završiti svoj studij, stoga vam na tome čestitam, kao i vašim obiteljima na podršci, kazao je dekan Karuza i promovirao laureate u stečena zvanja.

LAUREATI SVEČANE PROMOCIJE:

Preddiplomski studij Fizike završilo je 30 studentica i studenata,
koji su stekli akademski naziv sveučilišna prvostupnica fizike / sveučilišni prvostupnik fizike

AndrejBeljan
AnaVukasović

Magistri

Na Diplomskom studiju Fizika diplomiralo je 24 studentica i studenata,
koji su stekli akademski naziv magistar/magistra Fizike

DorisBarčot
EmaTopolnjakS pohvalom
TeaTurkalj

Na Diplomskom studiju Fizika i matematika diplomiralo je 4 studenta,