Riječki studenti sudjelovali u YUFE Ideas Labu

29.07.2024. / vijesti / inovacije

Ukupno 25 studenata s YUFE sveučilišta Carlos III Madrid (Španjolska), Sveučilišta na Cipru (Cipar), Sveučilišta u Rijeci (Hrvatska), Sveučilišta u Maastrichtu (Nizozemska) i Sveučilišta Istočna Finska (Finska), od čega  60% prvostupnika i 40% doktoranada, uspješno je završilo prvo izdanje programa YUFE Ideas Lab.

YUFE Ideas Lab glavna je aktivnost YUFE inkubacijskog programa. Radi se o semestralnom hibridnom programu za razvoj inovativnih ideja, podijeljenom na online obuku i stjecanje on-site poduzetničkog iskustva koje kulminira demo danom, odnosno prezentacijom pred žirijem. Domaćin dijela programa koji se odvijao uživo bilo je Sveučilište Carlos III Madrid.

Održavajući se u međunarodnom okruženju s naglaskom na umrežavanju i suradnji, YUFE Ideas Lab podržava pristup učenja kroz rad, koristeći Lean i Design thinking metodologije, uz razmjenu iskustava sa startupima i društvenim inicijativama te posjete inovacijskim summitima.

Studentice i studenti, kao sudionici ovog inovativnog inkubacijskom programa, dobili su mogućnost:

• Razvijanja vlastitih ideja i projekata u međunarodnom okruženju, uz vrijedne povratne informacije i uvide drugih studenata i poduzetnika;
  • Definiranja jasnog plana razvoja svojih projektnih ideja uz pomoć iskusnih mentora;
  • Stjecanja multikulturanih iskustava i umrežavanja;
  • Prezentiranja na demo danu u Madridu, kao značajne prilike za osobni razvoj, uz susret s poduzetnicima, investitorima i drugim dionicima;
  • Unapređenja društvenih i komunikacijskih vještina te vještina vođenja;
  • Boljeg razumijevanja različitih perspektiva i jačanja europskog i YUFE osjećaja pripadnosti.

Ovogodišnje, prvo izdanje YUFE Ideas Lab programa sastojalo se od 10 sesija obuke i mentorstva, uz sudjelovanje akademskih i neakademskih suradnika kao predavača i/ili mentora.

Online program:

• Kreativnost – Design Thinking > Sveučilište Carlos III Madrid (David Hernandez)
  • Definicija poslovnog modela > Sveučilište u Essexu (Andy Mew)
  • Pitch > Sveučilište Istočne Finske (Tomi Tuovinen)
  • Prototip MVP > Sveučilište u Maastrichtu (Roy Broersma)
  • Financije > Sveučilište u Antwerpenu (Nathalie De Schepper)
  • Mentorstvo: Sveučilište na Cipru (Pantelitsa Eteokleous, Pantelitsa Schiza, Anastasia Constantinou) i Sveučilište u Rijeci (Lea Perinić)

Program uživo u Madridu:

• Otvorene inovacije, umrežavanje i povratne informacije > Startupi (Unigow, AI Methods, Leapwave, EB2, Aeon-T, 60nd) i Sveučilište Carlos III Madrid (María José Herrero)
  • Vođenje > Mónica Casanova
  • Zaštita intelektualnog vlasništva > Isabel Cortés
  • Pitch deck > Carmen Blanc, Nacho Sánchez

Više informacija o programu dostupno je na službenim stranicama YUFE alijanse.