SKC: Književna večer s Kristianom Novakom

20.05.2024. / vijesti / umjetnost i kultura

U četvrtak, 23. svibnja 2024. u 18 sati u caffe baru The Beertija u Rijeci, održat će se književna večer s popularnim piscem Kristianom Novakom, koju će moderirati studentica Mihaela Kajić.

Kristian Novak jedan je od najpoznatijih  i najpopularnijih suvremenih hrvatskih pisaca. Dvostruki je dobitnik nagrade Tportala za roman godine (2014. i 2017.), književne nagrade Ksaver Šandor Gjalski te Nagrade Fran Galović. Objavio je romane Obješeni (2005.), Črna mati zemla (2013.), Ciganin, ali najljepši (2016.) i Slučaj vlastite pogibelji (2023.). Prema posljednjim trima nastale su popularne kazališne predstave.

Književna večer organizira se u sklopu studentskog projekta Što je popularno u popularnom romanu?, voditeljice Mihaele Kajić, studentice kroatistike Filozofskog fakulteta u Rijeci.

Projekt se provodi uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.

Program Studentskog kulturnog centra Sveučilišta u Rijeci možete pratiti na službenim stranicama:

WEB: skc.uniri.hr

FB: skc.rijeka