SKC: Otvoren Sajam studentskih radova

21.06.2024. / vijesti / umjetnost i kultura

Na ovogodišnjem Sajmu studentskih radova u Galeriji SKC izlagao je rekordan broj izlagačica i izlagača, njih ukupno 33. Izlagale su studentice, studenti i alumni Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci.

U pravom smisli riječi vrući Sajam studentskih radova otvoren je jučer (četvrtak, 20. lipnja 2024.) u Galeriji SKC.

Studentska kreativnost na uzavreli je dan osvježila Kružnu ulicu brojnim aktivnostima.

Uz oslikavanje ulice u suradnji s Urbanim separeom, osvježenje se moglo pronaći uz voćne sladolede, koktele Kluba mladih, palačinke Urbanog separea u studentskog produkciji uz neizostavnu glazbeno studentsku atmosferu i crtanje portreta uživo.

Izložbeni program sajma nudio je raznovrsnu ponudu crteža, grafike, printeva, tekstila, slikarskih i kiparskih radova čak 33 izlagačica i izlagača.

Sajmom su već tradicionalno predstavljeni studentski radovi riječkoj publici, ali i turistima koji su jučer posjetili galeriju u potrazi za lokalnim originalnim proizvodima. Spajanjem ljubitelja umjetnosti sa studenticama i studentima umjetnosti sajam je stvorio brojne prilike za pronalazak unikatnog umjetničkog djela i neke buduće suradnje.

Izložba radova otvorena je i u petak 21. 6. 2024. od 17 do 20 sati (Kružna 6, Rijeka).

Popis izlagačica i izlagača: Mia Naletina, Mateja Ozmec, Vanna Janković, Klara Dujmović, Lea Maravić, Ira Andrea Potnar, Ema Cvetković, Timna Malešević, Miriam Bajčić, Andrina Giljača, Nika Dušak, Nika Zubović, Ela Štefanac, Mateja Kirin, Daria Kopylova, Nadia Domijan, Andrea Dokozić, Tea Domislović, Bruno Dorkić, Patricija Ferek, Elena Kiss, Marija Zorić, Ivana Babić, Karlo Senta, Marija Konfic, Antonio Vranjić, Barbora Voráčková, Alex Čolakovac, Mirna Gusić, Bobbin, Anita Kos, Stjepan Pranjković, Tanja Blašković (Eston teco).

Sajam organizira Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci (SKC). Program SKC-a možete pratiti na službenim stranicama

POVEZNICE:

WEB: skc.uniri.hr