Webinari programa Obzor Europa za Misije EU

04.06.2024. / vijesti / CPP

Agencija za mobilnost i programe Europske unije i Ministarstvo znanosti organiziraju ciklus webinara na kojima će biti predstavljeni novi natječaji za misije EU programa Obzor Europa u 2024. godini. Webinari će se održati od 10. do 19. lipnja u online obliku preko Zoom platforme.

Misije EU su dio programa Obzor Europa kojim se nastoji donijeti rješenja za važne društvene izazove do 2030. Misije EU stvorene su zajedno s programom Obzor Europa i imaju zaseban radni program, a postoji ih ukupno pet.

Webinari se održavaju po sljedećem rasporedu:

• Ponedjeljak, 10. 6., od 10 do 12 sati – Webinar o novim natječajima za misiju Prilagodba klimatskim promjenama u 2024.
  • Srijeda, 12. 6., od 10 do 14 sati – Događaj Novi natječaji za misiju Tlo programa Obzor Europa u 2024. (program se održava online i on-site na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Svetošimunska cesta 25, Zagreb). Događaj se održava uz suorganizaciju Mađarske agencije za inovacije, Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatskog tloznanstvenog društva.
  • Petak, 14. 6., od 10 do 12 sati – Webinar o novim natječajima za misiju Rak u 2024.
  • Ponedjeljak, 17. 6., od 10 do 12:10 sati – Webinar o novim natječajima za misiju Ocean i vode u 2024.
  • Srijeda, 19. 6., od 10 do 12 sati – Webinar o novim natječajima za Novi europski Bauhaus (NEB) u radnom programu za misije EU-a u 2024.
  • Natječaji za misiju Pametni gradovi bit će predstavljeni na webinaru na jesen 2024.

Prijaviti se za sve webinare osim za misiju Tlo možete preko sljedeće poveznice, dok je prijava za misiju tlo moguća ovdje.

Više informacija o programu pronađite na web stranici AMPEU-a.