YUFE Law Rijeka: sastanak i konferencija 23. i 24. lipnja 2022.

24.06.2022. / vijesti / yufe

Sveučilište u Rijeci dio je YUFE mreže “Mlada Sveučilišta za budućnost Europe” u sklopu koje se 23. i 24. lipnja 2022. održava sastanak i druga po redu konferenciju pod nazivom YUFE LAW Rijeka. Konferenciju je organizirao Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci u suradnji sa Sveučilištem u Rijeci, a s ciljem okupljanja svih pravnih fakulteta unutar YUFE mreže. Konferencija je okupila više od 40 predstavnika pravnih fakulteta iz zemalja YUFE partnera (Sveučilište u Bremenu, Sveučilište u Rimu “Tor Vergata”, Sveučilište Nikola Kopernik u Torunu, Sveučilište Carlos III. Madrid, Sveučilište Cipar). Prvi dan konferencije bio je posvećen temi održivost i pravo, dok je drugi dan posvećen raspravi o napretku i razvoju unutar YUFE mreže. U sklopu konferencije partnere je na u Muzeju grada Rijeke u Palači Šećerane pozdravila rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić-Samaržija, a prisutne goste pozdravili su i gradonačelnik Rijeke g. Marko Filipović i generalni konzul Republike Italije g. Davide Bradanini.

Prvi sastanak pravnih fakulteta održan je na Sveučilištu u Maastrichtu u siječnju 2020. godine. Pravni fakultet u Rijeci predstavljala su tri člana Uprave Fakulteta: dekanica prof. dr. Vesna Crnić-Grotić i prodekanice izv. prof. dr. Ivana Kunda i doc. dr. Sandra Winkler. Susret pravnih fakulteta prva je inicijativa usmjerena na razvoj konkretnih oblika suradnje na razini mobilnosti studenata i osoblja.

Program konferencije