7. godina ljetne škole Equality and Citizenship-a

12.07.2021. / vijesti / znanstvenici

Službeno je otvoreno sedmo izdanje ljetne škole Equality and Citizenship, koja, u organizaciji filozofa i filozofkinja politike te političkih epistemologa i epistemologinja s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, okuplja međunarodne akademike zainteresirane za problematiku rastućih socioekonomskih nejednakosti, građanskih i ljudskih prava te normativnih etičkih standarda. Ljetna škola otvorena je izlaganjem afirmirane nizozemske filozofkinje i etičarke, Ingrid Robeyns, čije je izlaganje posvećeno teoriji granica maksimalnog bogatstva rastuće kaste tehnoloških i financijskih poduzetnika.

Ljetna škola trajat će pet dana, a govornici će uključivati oksfordskog Collisa Tahziba, koji će izložiti normativnu teoriju pravednosti te Ivana Cerovca, riječkog filozofa politike koji će prisutne slušatelje upoznati s tematikom svoje nedavno objavljene knjige o epistemičkoj demokraciji. Simpoziji o Ingrid Robeyns i Collisu Tahzibu ishod su istraživačkog projekta “Javno opravdanje i pluralizam sposobnosti”, financiranog od strane Hrvatske zaklade za znanost.