Čisti Kampus za čistu Rijeku

25.04.2019. / vijesti / o sveučilištu

U 13 sati kod Studentskog naselja Trsat započelo je okupljanje volontera predvođenih Radnom grupom za promociju održivog razvoja, koji su krenuli u akciju čišćenja Kampusa nazvanu ”Čisti Kampus za čistu Rijeku”. Akciji su se pridružile rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija i glavna tajnica Sveučilišta Roberta Hlača Mlinar te ravnatelj Studentskog centra Rijeka mr. Dinko Jurjević. Sudjelovali su zaposlenici i studenti Sveučilišta u Rijeci, ali i građani iz susjednih četvrti.

Cilj aktivnosti je poticati i podržavati akcije čišćenja okoliša te podizati svijest građana o važnosti odgovornog odlaganja ambalaže i čuvanja okoliša. Otpad je razvrstavan na način da se odjeljuje plastika, papir, staklo i metal od ostalog otpada.