Courserin odgovor na humanitarnu krizu u Ukrajini

10.03.2022. / vijesti / coursera

Kao odgovor na humanitarnu krizu u Ukrajini, Coursera je, u skladu sa svojim načelima i vrijednostima, odlučila da neće podržavati reputaciju niti financijsku korist ruskih instruktora i institucija na Courseri tijekom tragedije koja se događa, niti će nastojati profitirati od poslovanja u regiji usred ove humanitarne krize. Kao rezultat toga, obustavlja sve poslove u Rusiji.

Slijedom toga, Coursera obustavlja sav sadržaj ruskih sveučilišnih i industrijskih partnera, uključujući tečajeve, specijalizacije i certifikate. Sadržaj ruskih partnera više neće biti vidljiv niti dostupan na Courserinoj platformi za nove upise.

Što to znači za UNIRI polaznike? Studenti i djelatnici Sveučilišta više neće moći upisivati sadržaje ruskih sveučilišta i industrijskih partnera. Oni koji su već upisani na tečajeve ili specijalizacije iz ruskih institucija imaju 90 dana da ih završe.

OVDJE je Courserin vodič za zamjenu tečajeva koji preporučuje alternative za upisane sadržaje u Rusiji.

Cjelokupno javno priopćenje Coursere možete pročitati OVDJE.