COVID-19 aktivnosti Europskog instituta za inovacije i tehnologiju

13.07.2020. / vijesti / eu projekti

Europski institut za inovacije i tehnologiju (European Institute of Innovation and Technology – EIT) osnovan je 2008. godine na inicijativu Europske komisije kao samostalno tijelo EU koje promovira inovacije svjetske klase, održivi rast i povećanje konkurentnosti EU-a kroz integraciju Europskog inovacijskog područja.

Inovacije predstavljaju ključan dio odgovora na značajne izazove COVID-19 krize. Uslijed dramatičnih promjena u svijetu mijenjaju se i načini na koje promatramo prilike i reagiramo na izazove.

EIT koordinira zajednice znanja i inovacija (Knowlege and Innovation Comunity – KIC) koje na pandemiju odgovaraju konkretnim aktivnostima i rješenjima inovatora i organizacija u sklopu inicijative EIT Crisis Response Initiative kao dio odgovora i napora Europske unije u borbi s COVID-19 krizom.

Pregledajte načine na koje EIT odgovara na krizu izazvanu pandemijom na mrežnim stranicama EIT Community COVID-19 Response.