Dan karijera Pravnog fakulteta 7. ožujka

03.03.2022. / vijesti / studenti

U ponedjeljak, 7. ožujka 2022. na Pravnom će fakultetu Sveučilišta u Rijeci biti održan Dan karijera Pravnog fakulteta u Rijeci. Posebni gosti ovogodišnjeg Dana karijera bit će ministar pravosuđa i uprave dr. sc. Ivan Malenica (kao izaslanik predsjednika Vlade RH mr. sc. Andreja Plenkovića) te predsjednik Vrhovnog suda RH mr. sc. Radovan Dobronić.

Osim navedenih gostiju, izlagat će:
sutkinja Općeg suda EU prof. dr. sc. Vesna Tomljenović
dekanica Pravnog fakulteta u Rijeci prof. dr. sc. Vesna Crnić Grotić
povjerenikom za informiranje RH dr. sc. Zoran Pičuljan
članica uprave poduzeća Plodine d. d. Rijeka Mirjana Palada Kmetović
te član Upravnog odbora HOK-a Vatroslav Abramović

Skup će pozdraviti:
Kristian Tončić, predsjednik Studentskog zbora Pravnog fakulteta u Rijeci
prof. dr. sc. Dario Đerđa, prodekan za poslovne odnose Pravnog fakulteta i voditelj projekta Providentia Studiorum Iuris
prof. dr. sc. Vesna Crnić Grotić, dekanica Pravnog fakulteta
prof. dr. sc. Senka Maćešić, prorektorica Sveučilišta u Rijeci za digitalizaciju i razvoj
Marko Filipović, gradonačelnik Rijeke
Vojko Braut, zamjenik primorsko-goranskog župana

Na panelu će alumni i studenti moći čuti sjajna iskustva iz njihovih karijera, dobiti odgovore na svoja pitanja i možda dobiti ideje za svoja buduća zaposlenja.

Bit će predstavljen i novi Alumni PRAVRI klub – modul PROVIS programa te budući Centar za karijere. Središnje događanje biti će i predstavljanje poslodavaca partnera, koji ujedno imaju i otvorena radna mjesta za buduće vježbenike i  pripravnike.

U posljednjem dijelu programa bit će održane radionice Pravno istraživanje i pisanje diplomskog/završnog rada i korištenje sustava PROVIS te radionicu o razvijanju poduzetničkih vještina.

Cijelo događanje je namijenjeno alumnima i sadašnjim studentima Pravnog fakulteta u Rijeci.

Dan karijera bit će održan u sklopu projektnih aktivnosti projekta Providentia Studiorum Iuris.

Detalje možete naći u PROGRAMU.