Dan otvorenih vrata Rektorata

22.12.2023. / vijesti / 50UNIRI

Sveučilište u Rijeci održalo je u petak, 22. prosinca 2023. cjelodnevni događaj pod nazivom ”Dan otvorenih vrata Rektorata”, kao završno događanje u ovoj kalendarskoj godini, u kojoj je Sveučilište nizom događaja i manifestacija slavilo svoje velike obljetnice: 50 godina od osnutka Sveučilišta i 390 godina visokog obrazovanja u Rijeci. I doslovno, vrata Rektorata stajala su širom otvorena, a zainteresirane građanke i građani mogli su sudjelovati u programu koji se sastojao od: razgleda prostorija i stalnog postava umjetnina, koji se nalazi po hodnicima Rektorata, projekcije videa svjetlosne izložbe o povijesti Sveučilišta i drugih videoprojekcija Sveučilišta u AULI MAGNI, zatim predavanja ”Gradska vijećnica na Sušaku – Rektorat Sveučilišta u Rijeci”, koje je održala prof. dr. sc. Julija Lozzi Barković s Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci te zakuske s upravom Sveučilišta. Rektorat je ovim događajem želio upoznati građane Bulevarda i okolnih četvrti, susjede i posjetitelje sa zgradom Rektorata i Sveučilištem.