KATEGORIJE

Dies Academicus – poruka rektorice

08.05.2020. / vijesti / o sveučilištu

Uvažene kolegice i kolege, poštovane studentice i studenti, svibanj je mjesec kada tradicionalno obilježavamo Dan Sveučilišta – Dies Academicus. Budući da je zaustavljanje pandemije koronavirusa (COVID-19) trenutačno najviši prioritet, naše su aktivnosti prilagođene epidemiološkim mjerama i uputama. Obilježavanje Dana Sveučilišta, zajedno s ostalim prigodnim događajima, neće biti održano sredinom svibnja, već onda kada se za to steknu uvjeti.

Uvjereni smo da ćete se, kao i svih ovih godina, odazvati našem pozivu i zajedno s uvaženim gostima iz Hrvatske i inozemstva proslaviti naš dan u terminu koji nam dozvoli ”nova normalnost”. Unatoč odgodi i ovogodišnju ćemo proslavu obilježiti uručenjem zahvalnica i priznanja našim novim profesorima emeritusima, počasnim profesorima, svim nagrađenim studentima te brojnim prigodnim događajima.

Semper magis.

prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, rektorica