Dr. Vanja Smokvina s PRAVRI-a ponovno imenovan arbitrom CAS-a

21.07.2023. / vijesti / znanstvenici

Izvanredni profesor s Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci te voditelj Centra i Jean Monnet katedre sportskog prava, politika u sportu sportske diplomacije dr. sc. Vanja Smokvina ponovno je imenovan u arbitrom Arbitražnog sportskog suda (Court of Arbitration for Sport – CAS) sa sjedištem u Švicarskoj odlukom Međunarodnog vijeća za arbitražu u sportu (International Council of Arbitration in Sport – ICAS). CAS najviša je pravna instanca u svijetu za rješavanje sporova u sportu, sa sjedištem u Laussanni, u Švicarskoj, a imenovanje se  odnosi za obje njihove liste arbitara. Na općoj listi (za sve sportove) Vanja Smokvina je jedan od dvoje arbitara iz Hrvatske, dok je i dalje jedini Hrvat te ugledne sudske instance imenovan na posebnu listu koja se bavi pitanjima vezanim isključivo uz nogomet čiji predmeti obuhvaćaju više od 80% svih sporova.

Više na poveznici: https://www.tas-cas.org/en/arbitration/list-of-arbitrators-football-list.html