Europsko udruženje sveučilišta objavilo Inovacijsku agendu za razdoblje do 2026. godine

09.02.2023. / vijesti / inovacije

Kao dio vizije razvoja sveobuhvatnog pristupa inovacijama za dobrobit sveučilišta, Europsko udruženje sveučilišta (EUA) razvilo je svoju prvu inovacijsku agendu za razdoblje do 2026. godine.

Agenda ocrtava tematske prioritete i ključne ciljeve za sveučilišta, a posebno za članove EUA, uzimajući u obzir raznolikost profila i inovacijskih aktivnosti među svojim članovima i europskim sveučilištima općenito.

Agenda ističe tri prioriteta u inovacijama, a to su:

1. sveobuhvatno razumijevanje inovacija,
  2. institucionalni inovacijski kapacitet, kompetencije i kultura,
  3. sveučilišta kao posrednici u polju inovacija za održivu budućnost.

Agendu možete preuzeti na mrežnim stranicama Europskog udruženja sveučilišta.

Europsko udruženje sveučilišta na području inovacija radi od 2014. godine istražujući ulogu sveučilišta u strategijama pametne specijalizacije i nastojeći iskoristiti prednosti koje sveučilišta donose regionalnim inovacijskim sustavima diljem Europe.