Fotomaraton riječkom industrijskom baštinom

10.02.2021. / vijesti / sveučilište i društvo

Dvjesto je godina otkako su se radnici uselili, a strojevi zabučili u riječkoj Tvornici papira. Od Adamićeve ideje manufakturne proizvodnje papira uz Rječinu, do parnog stroja, od prnja do celuloze, od papira za pisanje, do cigaretnog papira. Sve to bila je Hartera. Zgrada po zgrada, rijeke radnika, priča nekih boljih vremena!

Zvuk je strojeva utihnuo, žamora radnika već dugo nema, a mi vas punih 200 godina kasnije pozivamo da se sa svojim fotoaparatima prošećete opustjelim tvorničkim ulicama i zgradama.

Fotomaraton riječkom industrijskom baštinom – Tvornicom papira bit će održan u subotu, 13. ožujka 2021. od 9 do 14 sati. Pozivamo sve zainteresirane fotografe, zaljubljenike u riječku industrijsku prošlost da nam se pridruže!

Prijave se zaprimaju do 9. ožujka 2021. na e-adresu cib@uniri.hr.

PRIJAVNICA

UVJETI SUDJELOVANJA

Organizatori: Centar za industrijsku baštinu, Sveučilište u Rijeci, Fotoklub Rijeka

Izložba fotografija bit će održana u Galeriji Principij, 21. travnja 2021.

Program se organizira poštujući sve epidemiološke upute.

Projekt ”Fotomaraton riječkom industrijskom baštinom” sufinancira Sveučilište u Rijeci, strateški i programski partner u provedbi projekta Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture u sklopu programskog pravca 27 susjedstava – Susjedstvo Kampus.