Glazbena Rijeka – 7.sezona

22.11.2023. / vijesti / sveučilište i društvo

Mramorna dvorana / Trg Riccarda Zanelle 1, Rijeka / Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka

Sedma sezona ciklusa Glazbena Rijeka, u predivnoj Mramornoj dvorani Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog primorja Rijeka, predstavit će četiri vrhunska koncerta istaknutih hrvatskih i inozemnih glazbenika.

Već sedmu godinu za redom pripremljeni su jedinstveni umjetnički doživljaji, pa će tako novu sezonu otvoriti mađarski gosti Cecília Ungár i Zsombor Dániel Eszenyi koncertom koji se realizira u suradnji sa Cziffra Festivalom iz Budimpešte i Institutom Liszt Zagreb.

Na koncertnom podiju Mramorne dvorane nastupit će i bard hrvatskog pijanizma i pedagogije, pijanist Vladimir Krpan povodom svog 85. rođendana. Slijedi koncert nagrađivane mlade mezzosopranistice Emilie Rukavine i jednako uspješnog tenora Filipa Filipovića uz klavirsku suradnju Lane Bradić, dok je posljednji koncert sezone riječkom violinistu Marcu Grazianiju uz pijanista Tibora Naglića.

SAZNAJTE VIŠE