Humanitarna izložba radova ususret Danu žena

24.02.2021. / vijesti / SPEAR

Ususret Danu žena u Galeriji SKC se od 25. veljače do 1. ožujka održava humanitarna izložba radova nastalih tijekom kampanje Bitna.si (povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja prema ženama).

Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci tom je prilikom pozvao mlade umjetnice na kreiranje umjetničkih impulsa otpora nasilju prema ženama.

Tako su nastale slike mladih umjetnica i APURI studentica, potaknute objavljenim pričama žena koje su doživjele nasilje u javnom prostoru.

Otvorenje izložbe:
četvrtak, 25. veljače 2021. u 18 sati
Galerija Studenskog kulturnog centra
OKC Palach, Kružna ulica 8, Rijeka

Tijekom humanitarne izložbe u Galeriji SKC će se prikupljati donacije za Centar za nenasilje i ljudska prava (SOS Rijeka) koji pruža pomoć žrtvama svih oblika nasilja.

FB događaj

Mrežna stranica SKC-a

Napomena: Program će biti održan u skladu s trenutnim epidemiološkim mjerama. Posjetiteljima će na ulazu biti izmjerena tjelesna temperatura te je broj ljudi u prostoru Galerije ograničen. Obvezno je nošenje zaštitnih maski i održavanje propisane fizičke distance.