Ivan Đikić izabran za člana Američke akademije

25.04.2019. / vijesti / znanstvenici

Američka akademija znanosti i umjetnosti objavila je izbor svojih novih članova za 2019. Među njima je i direktor IBC2 prof. dr. sc. Ivan Đikić, član Međunarodnog znanstvenog savjeta Sveučilišta u Rijeci.

Sveučilište u Rijeci upućuje iskrene čestitke profesoru!

Od 1780. godine, Akademija redovito bira nove članove kako bi prepoznala izvanredna postignuća u akademskoj zajednici, umjetnosti, biznisu, filantropiji i javnim poslovima, u skladu s vizijom osnivača da njeguje svaku umjetnost i znanost koje mogu unaprijediti čovječanstvo. Članovi Akademije su svjetski vođe i predstavljaju najinovativnije mislioce u svojim područjima. Među njima je više od 250 dobitnika Nobelove i Pulitzerove nagrade.

Đikić je nakon filozofa Jürgena Habermasa drugi član s Goethe Sveučilišta koji je primio ovu veliku čast. Novi članovi bit će uvedeni na svečanosti u listopadu 2019. u Cambridgeu (SAD).

Link na najavu Akademije