Izložba plakata ”Mladi znanstvenici i umjetnici”

26.04.2023. / vijesti / znanstvenici

Na vanjskim izložbenim panelima na Kampusu Sveučilišta u Rijeci u srijedu, 26. travnja 2023. održano je otvorenje izložbe plakata ”Mladi znanstvenici i umjetnici” Zaklade Sveučilišta u Rijeci. Izložbom je predstavljeno 20 znanstvenika i znanstvenica te umjetnika i umjetnica, koji su početkom svoje znanstvene, odnosno umjetničke karijere bili među prvim dobitnicima Nagrade Zaklade Sveučilišta u Rijeci kao mladi znanstvenici odnosno umjetnici.

Izložba nagrađenih (mladih) znanstvenika i umjetnika dio je programa obilježavanja i slavlja nekoliko značajnih obljetnica za riječku akademsku zajednicu – 20 godina osnivanja Zaklade Sveučilišta u Rijeci, 50 godina djelovanja Sveučilišta u Rijeci i 390 godina visokog obrazovanja u Rijeci.

Izložbu su otvorili i okupljenima se obratili:
prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, rektorica Sveučilišta u Rijeci
mr. sc. Sonja Šišić, pročelnica Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu Primorsko goranske županije
prof. dr. sc. Damir Zec, predsjednik Upravnog odbora Zaklade Sveučilišta u Rijeci
prof. dr. sc. Bojana Ćulum Ilić, ravnateljica Zaklade Sveučilišta u Rijeci

Izložba se na Kampusu može razgledati do 15. svibnja 2023.