Izvješće ESN-a o istraživanju utjecaja COVIDA-19 na studentske razmjene u Europi

24.04.2020. / vijesti / koronavirus

Organizacija Erasmus Student Network (ESN) provela je najveće istraživanje o utjecaju izbijanja virusa COVID-19 na studentske razmjene u Europi.
Do sada je jasno da virus COVID-19 ima takav učinak da remeti mnoge aspekte naših društava u Europi, pa i cijelom svijetu. Jedna skupina koja se suočava s problemima su međunarodni studenti čiji su studiji u mnogim slučajevima otkazani, prekinuti ili odgođeni, o čemu se razgovaralo tijekom webinara s Europskom komisijom 20. ožujka 2020.
Kako bi se zabilježila iskustva studenata i pripravnika širom Europe u vezi s utjecajem COVIDA-19 na njihova iskustva u mobilnosti, Erasmus studentska mreža napisala je izvješće o toj temi. Izvješće se temelji na istraživanju 22 000 međunarodnih studenata i pripravnika u Europi koji su dali informacije o njihovim iskustvima.

Izvješće HR
Izvješće ENG