Kick-off sastanak SPACE projekta

14.12.2023. / vijesti / sveučilište i društvo

U prosincu je započeo s provedbom Erasmus+ projekt SPACE Supporting Professionals and Academics for Community Engagement in Higher Education, koji je nastavak uspješnog projekta SHEFCE (Steering Higher Education for Community Engagement), odnosno TEFCE (Towards a European Framework for Community Engagement in Higher Education).

U trajanju od tri godine, projekt za cilj ima izgradnju kapaciteta akademske zajednice, profesionalnog osoblja te partnera u zajednici u svrhu jačanja društvenog angažmana institucija visokog obrazovanja u Europi. Sveučilište u Rijeci voditelj je  radnog paketa koji je zadužen za izgradnju multisektoralne suradnje sa zajednicom, a pri čemu će značajnu ulogu imati neprofitne organizacije iz svih država partnera.

SPACE projekt koordinira Institut za razvoj obrazovanja, a u njegovom razvoju i implementaciji projektnih aktivnosti sudjeluje ukupno devet partnerskih institucija:

• Institut za razvoj obrazovanja (IRO), Hrvatska
  • Sveučilište u Rijeci (UNIRI), Hrvatska