Održana komemoracija za prof. Alana Šustića

28.11.2023. / vijesti / in memoriam

Akademska, liječnička i šira društvena riječka zajednica oprostila se od nedavno preminulog uglednog riječkog liječnika, sveučilišnog nastavnika i znanstvenika prof. dr. sc. Alana Šustića na komemoraciji koja je u Centru ”Gervais” u Opatiji održana u ponedjeljak, 27. studenog 2023. u organizaciji Kliničkog bolničkog centra Rijeka, Medicinskog fakulteta, Fakulteta zdravstvenih studija i Sveučilišta u Rijeci. Njegovom bogatom životu i profesionalnom putu odali su počast prigodnim govorima: rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, dekan Medicinskog fakulteta izv. prof. dr. sc. Goran Hauser, dekanica Fakulteta zdravstvenih studija prof. dr. sc. Daniela Malnar, ravnatelj Kliničkog bolničkog centra Rijeka prof. dr. sc. Alen Ružić, zamjenik gradonačelnika Rijeke prof. dr. sc. Goran Palčevski, predstojnik Klinike za anesteziologiju, intenzivnu medicinu i liječenje boli KBC-a Rijeka izv. prof. dr. sc. Alen Protić te vjenčani kum i prijatelj pokojnog prof. Šustića g. Ingo Kamenar.

Vijest o preranoj smrti Alana Šustića u 59. godini zavila je u crno Rijeku 31. listopada ove godine, a njegovu obitelj, prijatelje i kolege ostavila u šoku, tuzi i nevjerici. Njegov doprinos obrazovanju zdravstvenih djelatnika i inovacijama u zdravstvu nemjerljiv je i ostaje u nasljeđe generacijama koje je ostavio iza sebe. Bio je učesnik Domovinskog rata kao liječnik dragovoljac, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci, osnivač i dekan Fakulteta zdravstvenih studija u Rijeci, na kojem su se prvi put u Hrvatskoj izvodili sveučilišni studiji za medicinske tehničare, fizioterapeute i primalje. Njegov odlazak za riječku liječničku i akademsku zajednicu, ali sve koji su ga poznavali predstavlja nenadoknadiv gubitak.

IN MEMORIAM možete pročitati na mrežnim stranicama FZSRI-a.

Više o životopisu prof. Šustića možete pročitati na mrežnim stranicama MEDRI-a.

Vijest o održanoj komemoraciji objavio je Novi list, a možete ju pročitati na poveznici.