Koncert simfonijskog orkestra Sveučilišta u Grazu i Tehničkog sveučilišta u Grazu

02.06.2023. / vijesti / 50UNIRI

U sklopu obilježavanja 50 godina osnutka Sveučilišta i 390 godina visokog obrazovanja u Rijeci, Sveučilište u Rijeci ugostilo je zajednički komorni orkestar Sveučilišta u Grazu  i Tehničkog Sveučilišta u Grazu. Sveučilištu u Rijeci i riječkoj publici predstavili su se 27. svibnja koncertom u mramornoj dvorani Guvernerove palače s repertoarom u rasponu od bečkog klasicizma i francukosg romantizma do ruske baletne literature i suvremenih skladbi. Ispred Sveučilišta u Rijeci, dobrodošlicu je zaželjela rektorica, prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, a prorektorica za ljudske resurse i poslovanje Andrea Hoffman pozdravila je sve prisutne u ime Tehničkog sveučilišta u Grazu.

Zajednički komorni orkestar Sveučilišta u Grazu i Tehničkog sveučilišta u Grazu osnovan je 1992. godine i okuplja studente, diplomante i sveučilišne profesore pod dirigentskom palicom Andreja Skorobogatka. Iako je ovo bio njihov prvi posjet Sveučilištu u Rijeci, pozitivna reakcija riječke publike sigurno će ih potaknuti na razmišljanje i o budućim gostovanjima.